0

Kapıkule Gümrük Kapısı’nda Uyuşturucu Operasyonu

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yabancı plakalı bir tır şüpheli olarak değerlendirildi.

Şüpheli tırın x-ray taramasında, dorsenin tavanında riskli yoğunluğa rastlanması üzerine, arama hangarına alınan tırın, narkotik dedektör köpekler eşliğinde yapılan kontrollerinde, dedektör köpeklerin de x-ray cihazı ile tespit edilen bölgelere tepki vermesi sonucu, tır dorsesinin tavan bölümü incelemeye alındı.

Arama çalışmaları neticesinde, saç levha ile kapatılan dorsenin tavanında oluşturulan gizli bölmede, tamamen plakalar halinde yerleştirilen paketlerin olduğu tespit edildi. Paketlerin içerisindeki maddeden alınan numunenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde, esrar olduğu anlaşıldı.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu neticesinde 230 kilogram ağırlığında, 30 milyon Türk Lirası değerindeki uyuşturucu maddenin Türkiye’ye girişi engellenirken, tır sürücüsü gözaltına alındı ve uyuşturucu naklinde kullanılan araca el konuldu.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin olarak yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat