0

Gümrük Müşavirleri Dernek Başkanlarının Ticaret Bakanlığı Ziyareti

5 ilin Gümrük Müşavirleri Dernek Başkanları Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u makamında ziyaret etti. Bakan Muş’la yapılan görüşmenin ardından çeşitli Bakanlık bürokratları da makamlarında ziyaret edilerek görüşmeler gerçekleştirildi. Yapılan ziyaretler ve görüşülen konular özetle şu şekilde:

Gümrükler Genel Müdürü Mustafa GÜMÜŞ makamında ziyaret edilerek, menşe konusu, para cezaları ve meslek ile ilgili yaşanan sorunlar ve öneriler istişare edildi.

Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürü Jale ARSLAN’a gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, Gümrük Müşavirlerinin yaşadığı sorunlar, Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirlerinin de stajyer personel çalıştırma noktasındaki talepleri iletildi.

İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan AĞAR makamında ziyaret edilerek meslek ile ilgili teknik konular istişare edildi.

İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan ÇETİNKAYIŞ ve İthalat Genel Müdür Yardımcısı Murat GÖREN makamlarında ziyaret edilerek meslek ile ilgili teknik konular istişare edildi.

Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Erdal KARAHİSAR ile İthalat ve Menşe Dairesi Başkanı Kadir TURSUN makamlarında ziyaret edilerek, özellikle menşe konusunda yazıların dikkate alınması, cevaplanması talepleri yinelendi.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Atilla BERBER ve Bilgi İşlem Yazılım Dairesi Başkanı Hasan BAYTOK’a makamlarında yapılan ziyaretler kapsamında, BİLGE sisteminde yaşanan aksaklıklar dile getirilerek, sistemle ilgili iyileştirme çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Yapılan görüşmelerin ardından Dernek başkanları tarafından gösterdikleri ilgi ve konukseverlik için Genel Müdürlere ve Bakanlık bürokratlarına Gümrük Müşavirliği camiası adına teşekkür edildi.

Related Posts

Call Now Button