0

Birleşik Krallık’a Girişlerde Getirilen Kısıtlamalara İlişkin Güncelleme

İMEAK Deniz Ticaret Odası “Birleşik Krallık’a Girişlerde Getirilen Kısıtlamalara İlişkin Güncelleme” hakkında bir duyuru yayımladı.

Duyuruda; Uluslararası Deniz Ticaret Odası’ndan (International Chamber of Shipping – ICS) alınan 12.01.2021 tarihli alınan kararda, Birleşik Krallık hükümeti tarafından 13 Ocak 2021 tarihinde güncellenen kılavuzda, 15 Ocak 2021 saat 04:00 itibariyle deniz, hava ve demiryolu ile Birleşik Krallık’a yapılacak girişlerde tüm yolcuların söz konusu ulaşım araçları ile seyahat etmeden 3 gün önce test yaptırmalarına ve negatif test sonuçlarını seyahatlerinden önce ibraz etmelerine yönelik bir zorunluluk getirildiği ifade edilmekte olup, gemi personellerinin söz konusu zorunluluktan muaf tutulacağı bildirildi.

Yazıda devamla, test yapılmasına yönelik yetersiz altyapıya sahip ülkelerden gelen ziyaretçilerin de muafiyet dahilinde olacağı bildirilmekte olup, bu kapsamda St. Helena, Ascension Adası ve Falkland Adaları’ndan gelen ziyaretçilerin test yaptırma zorunluluğunun bulunmadığı ifade edildi.

Related Posts

Call Now Button