0

Yılbaşı Öncesi İzmir’de 3 Buçuk Ton Sahte Alkol Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İzmir’de gerçekleştirilen operasyonda 3 bin 560 litre sahte alkol ele geçirilerek sahte alkol üreticilerine büyük bir darbe indirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yaklaşan yılbaşı öncesi yasadışı alkol ticaretini mercek altına aldı. Yürütülen istihbarat çalışmaları ve saha araştırmaları sonucunda kanunsuz alkol üretimi yapıldığından şüphelenilen bir işyeri tespit edilerek operasyon için harekete geçildi.

Tespit edilen adreste gerçekleştirilen operasyonda son derece sağlıksız koşullarda 712 adet 5 litrelik plastik bidonlarda toplam 3 bin 560 litre sahte etil alkol bulundu.

Yapılan arama sonucunda söz konusu adreste aynı zamanda sahte alkol yapımında kullanılan test kitleri, sahte ambalajlar, şişeler, kapaklar ve etiketler gibi birçok ekipmanı da depoladığı anlaşıldı. Şişelerin üzerindeki etiketlerde “tıbbı kullanım için üretilmiştir” ibarelerinin bulunması da özellikle dikkat çekti.

Gerçekleştirilen başarılı operasyon sonrasında, yeni yıl öncesi piyasaya sürülmesi durumunda büyük bir felakete yol açabilecek, 3 bin 560 litre sahte alkole, imha edilmek üzere el konulurken sorumlular hakkında yasal işlem başlatıldı.

Olayla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülen soruşturmaya çok yönlü olarak devam ediliyor.

Related Posts

Call Now Button