0

UND, Hami Aksoy ile Türk Sırbistan Gümrük Makamlarıyla Görüştü

Uluslararası Nakliyeciler Derneği 11.05.2021 tarihinde Sırbistan Batrovci sınır kapısında Sırbistan gümrük yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirmiş olup görüşmelere Hami Aksoy eşlik etti.

Göreve yeni başlayan Sayın Aksoy sınır kapılarına ilk ziyaretini UND heyeti ile gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarette Sayın Aksoy hem Sırbistan gümrük yetkilileriyle Türkiye karayolu faaliyeti gerçekleştiren firmaların mevcut durumunu görüşmüş hem de sınır kapısında ki sürücülerle görüşerek onların talep ve önerilerini dinledi.

UND tarafından Sayın Aksoy’a sınırda karşı karşıya kalınan en önemli sorun olan göçmen sorunun kaynağı olan yol üzerindeki kaçak göçmenin kampı ve devamında ki düzensiz göçmenlerin yarattığı sorunlar hakkında bilgi verildi.

Ziyarette mevcut kaçak göçmenlerin Hırvatistan’da firmaların araçlarında bulunması durumunda 5000 Euro tutarında cezai işlemler uygulanmasının yarattığı mağduriyetin önlenmesi amacıyla Türk polisinin araçlarının kontrolünü Sırbistan’da 7/24 yapmasına imkan tanındığı ve bunun doğurduğu olumlu sonuçlar değerlendirilmiştir. Haziran ayı itibari ile de Sırbistan’ın Macaristan ve Bulgaristan sınır kapılarında da Türk polisinin göreve başlayacağının bilgisi alındı.

Gerçekleştirilen ziyarette, Batrovci sınır kapısında görev yapan Türk polisleri ziyaret edildi ve Türk polislerinin sektöre olan katkılarından dolayı plaket taktim edildi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat