0

Kırgızistan İle Ticarette Finansal Alanda Yaşanan Aksaklıklar

Kırgızistan ile yoğun ticari ilişkileri bulunan sektör temsilcilerinin ikili ticaretin finansmanı ve para transferleri alanlarında yaşadıkları sorunları çözmeye yönelik görüşlere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB)’nden alınan habere göre, Ticaret Bakanlığından alınan yazıya atıfla Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM)’nden alınan yazıda, Türkiye – Kırgızistan 9. Dönem KEK Toplantısı Eylem Planı çerçevesinde yapılmakta olan bir eylem maddesinin hazırlık çalışmaları çerçevesinde, Kırgızistan ile yoğun ticari ilişkileri bulunan sektör temsilcilerinin ikili ticaretin finansmanı ve para transferleri alanlarında yaşadıkları sorunlar ve bu sorunların aşılmasına yönelik olası çözüm önerilerine dair görüşlere ihtiyaç bulunduğu ifade edildi.

Bu kapsamda, bahse konu toplantıya ilişkin hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere;

İhracatçıların, pazarda karşılaştığı “finansman” ve “para transferleri” alanlarında sorunlar ile bu kapsamdaki talepleri, önerileri ve gerçekleştirilecek toplantı esnasında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin görüşlere duyulduğu bildirildi.

Bilgileri ve söz konusu görüşlerin en geç 25 Ocak 2021 gününe kadar Genel Sekreterliğe (ayrıca eo@baib.gov.tr adresine) gönderilmesi gerektiği ifade edildi.

İlgili forma ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat