0

ABD Yurt Dışı Lojistik Merkezleri Kurulması

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (OMKO) “ABD Yurt Dışı Lojistik Merkezleri Kurulması” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda, İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden (İİB) alınan yazıya atıfla, Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri tarafından “Yurt Dışı Lojistik Merkezleri” kurulması projesi üzerinde çalışılmakta olduğu ve projede önerilen sistem ile öncelikle firmaların maliyetlerinin, birleştirilmiş hizmet kapsamında azaltılarak devlet yardımları kapsamına alınması planlandığı bildirildi.

Sektör için önde gelen hedef pazarlar arasında olan Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Eyaleti’nde Yurt Dışı Lojistik Merkezi kurulmasına ilişkin çalışmaların sürdürülmekte olduğu ve her aşamasında firmalarımızın görüşlerine ihtiyaç duyulduğu iletildi.

Bu çerçevede, sektöre yönelik olarak gerçekleştirilen proje Koordinatör Birlik İİB’nin koordinasyonunda yürütülecek olup, ekte yer alan proje ön başvuru formunun doldurarak en geç 27 Ocak Çarşamba günü mesai bitimine kadar İİB’e iletilmek üzere, Genel Sekreterliğe (kargini@oaib.org.tr) e posta adresine iletilmesi gerektiği belirtildi.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button