0

Kılavuzluk ve Römorkörcülük ile Palamar Hizmetlerinin Ücretleri Güncellendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü “Kılavuzluk ve Römorkörcülük ile Palamar Hizmetlerinin Ücretleri” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda; Türkiye deniz yetki alanlarında yürütülmekte olan kılavuzluk, römorkörcülük ve palamar hizmetlerine ilişkin tavan ücretlerinin halihazırda Ulaştırma Bakanlığının 31/7/2003 tarih ve 216 sayılı yazısı ile 1/08/2003 tarihinde yürürlüğe giren “Liman Hizmet Tarifeleri” ile belirlendiği anımsatıldı.
Yazıda devamla, bu hizmetlere ilişkin ihtiyaçlar ve talepler dikkate alınarak; deniz ulaşımını geliştirmek ve serbest, adil, sürdürülebilir bir rekabet ortamı sağlamak amacıyla 2003 tarihli tarifede yer alan kılavuzluk, römorkörcülük ve palamar hizmetlerin için belirlenen tavan ücretlerinin güncellenmesi gerektiği belirtildi.

Bu itibarla yürürlükte olan 2003 tarihli tarifede yer alan kılavuzluk, römorkörcülük ve palamar hizmetlerine yönelik hükümler ile bu hizmetlere yönelik yapılan tüm atıfların yerine hazırlanan ve ilgi Makam Olur’u ile 1 Eylül 2022 tarihinde yürürlüğe girecek olan bu hizmetlere ilişkin tavan ücretlerinin belirlendiği “Kılavuzluk ve Römorkörcülük ile Palamar Hizmetlerinin Ücretleri Hakkında Yönerge” yayınlandı.

İlgili yönerge için tıklayınız.
Kılavuzluk ücretleri tablosuna ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button