0

Kazakistan Tarife Dışı Ve Teknik Engeller

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği “Kazakistan-Tarife Dışı Ve Teknik Engeller” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda, Ticaret Bakanlığından alınan yazıya atıfla, 11 Kasım 2019 tarihinde imzalanan Türkiye-Kazakistan Hükümetler arası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısı Protokolünün ekinde yer alan Eylem Planının 11’inci maddesinde “İkili ticaret potansiyeli taşıdığı değerlendirilen Potansiyel Ürünler Listesinin teatisi ile bu ürünlerdeki tarife dışı ve teknik engellerin kaldırılmasına yönelik bir Çalışma Grubu oluşturulması” eylemine yer verildiği belirtildi.

Çerçevede, gerçekleştirilecek bahse konu Çalışma Grubu toplantısına yönelik yapılacak hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere Türkiye ile Kazakistan arasındaki ticari ilişkilere yönelik olarak ihracatçı firmaların söz konusu pazarda karşılaştığı tarife dışı ve teknik engeller ile bu kapsamdaki talepler, öneriler ve gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Bilgilerini ve söz konusu bilgi notlarının 9 Mart 2021 gününe mesai bitimine kadar Türkiye İhracatçılar Meclisine iletilmek üzere yapiciogluk@oaib.org.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.

İlgili yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat