0

İYS Kayıt ve Onay Tarihleri Ertelendi

Ticaret Bakanlığı hizmet sağlayıcıların Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemine (İYS) kaydolma ve mevcut onaylarını yükleme tarihinin ertelendiğini açıkladı.

Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında hizmet sağlayıcıların İYS’ye kaydolmaları ve ticari elektronik ileti onaylarını aktarmaları gereken son tarih 1 Aralık 2020 olarak belirlenmişti. Ancak tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgınının günlük hayattaki olumsuz etkilerinin devam etmesi iş süreçlerinde bazı aksamalar yaşanmasına neden olmakta.

Bu kapsamda, hizmet sağlayıcısı farklı sektörlerde bulunan işletmeler ve sivil toplum kuruluşları tarafından Ticaret Bakanlığına yapılan başvurularda İYS’ye ilişkin tarihlerin ertelenmesi talep edildi. Ticaret Bakanlığı bu talepleri dikkate alınarak işletmeleri mağdur etmemek amacıyla hizmet sağlayıcıların İYS’ye kaydolma ve onay yükleme tarihini erteledi.

Buna göre;

-150 bin adedin üstünde ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay yükleme son tarihi 31 Aralık 2020 tarihine; bu onayların vatandaş tarafından kontrol edilme son tarihi ise 15 Şubat 2021 tarihine,

-150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay yükleme son tarihi 31 Mayıs 2021 tarihine; bu onayların vatandaş tarafından kontrol edilme son tarihi ise 15 Temmuz 2021 tarihine ertelendi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat