0

Hindistan Çelik Yatırımına Ağırlık Veriyor

Hintli çelik firmaları JSPL ve ArcelorMittan Nippon firmaları daha fazla konteyner üretimi yapmayı düşündüklerini bildirdiler.

JSPL firması yılda 50 bin konteyner üretmeyi planladığını açıklarken, ArecolorMittan yetkilileri üretimi artırmak için tesislerinin hazır olduğunu belirtti. Tata Steel firmasının sözcüsü de vagon üreticisi firmaların konteyner üretmeyi planladıklarını ve bu amaçla ortak arayışında olduklarını dile getirdi.

Öte yandan Hindistan, kamu-özel ortaklığı yatırım yöntemiyle çelik silo inşa etmeyi planlıyor.

Hindistan Gıda ve Kamu Dağıtım Bakanı Sadhvi Niranjan Jyoti, Hindistan Parlamentosu’nun Alt Kanadı’na, Kamu-Özel Ortaklık Yöntemi ile çelik siloların yapılması için bir Eylem Planı hazırladığını bildirdi.

Bugüne kadar ülkenin çeşitli bölgelerinde Hindistan ölçü birimi üzerinden 29,75 Lakh Metrik Ton (LMT, 1 Lakh=100 bin) kapasiteli çelik silolar yapılarak kullanıma sunuldu. Bunların dışında, 10 bin 625 LMT’lik kapasitenin yapımının sonuçlandırıldığı, kalanının ise yapım aşamalarında olduğu belirtildi.
Ayrıca, Üst Düzey Komite’nin, ülke genelinde inşa edilecek bazı büyük siloların merkez silo olarak işlev göreceği, diğer küçük siloların ise büyük silonun konumuna göre belirli uzaklıklarda inşa edileceği 108 bin 375 LMT kapasiteli toplam 249 yer önerisinde bulunduğu aktarıldı

Yukarıda sözü edilen çelik siloların yanında, buğdayın tek bir yerde depolanması amacıyla 2007-2009 yılları arasında 7 ayrı yerde 5,50 LMT kapasiteli devre tabanlı silolar inşa edilmişti.

Related Posts

Call Now Button