0

Gürcistan-Rusya Sınır Kapısı Beklemeleri Ve Rusya İkili Geçiş Belgeleri

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Gürcistan-Rusya Sınır Kapısı Beklemeleri Ve Rusya ikili geçiş belgeleri hakkında bir duyuru yayımladı.

Duyuruda, 14.01.2021 tarihinden itibaren Gürcistan-Rusya sınırında, Gürcistan tarafından yağan olağan üstü kar yağışı sebebiyle sınır kapısından geçişler durmuş, kısmi geçişler olsa da, yaşanan durum, taşıtlarımızın ulaşımında büyük sorunlar yaşanmasına sebep olduğu bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının talebi ve UND’nin takibi doğrultusunda, Rus Ulaştırma Bakanlığı, Rusya Federal Gümrük Servisine yazı yazarak, Türkiye Cumhuriyetinden gelen talep üzerine, 14.01.2021 tarihinden 10.02.2021 tarihine kadar giriş kapısı olarak belirtilen 9 numaralı hanede giriş gümrüğünde “Verhniy Lars” yazan geçiş belgelerinin, özellikle Azerbaycan-Rusya sınır kapısı olan “Yaraq-Kazmalyar” sınır kapısından geçiş yapmalarına izin verilmesini ve gerekli desteğin sağlanmasının istendiği belirtildi.

Gürcistan-Rusya sınır kapısında beklemelere maruz kalan taşımacıların Azerbaycan sınır kapısını kullanmalarına izin verileceği bildirildi.

Related Posts

Call Now Button