0

“Gümrük Müşavirliği Mesleğinin 112. Yıl Dönümü Kutlu Olsun”

5 ilin Gümrük Müşavirleri Derneklerinin ortak olarak yayımladığı duyuruda, 1 Temmuz 1909 tarihinde yürürlüğe giren Talimatname ile Gümrük Komisyoncuları Mesleğinin ifa edilmeye başlandığı hatırlatıldı.

Duyurunun devamında, ülkenin dış ticaretinde en önemli aktörlerden birinin Gümrük Müşavirleri, Gümrük Müşavir Yardımcıları, Stajyerler, ofis ve saha çalışanları olduğu belirtildi. Türkiye genelinde; Gümrük Müşavirleri, Gümrük Müşavir Yardımcıları, Stajyer ve Beyaz Yakalılar olmak üzere 100 binin üzerinde çalışanla büyük bir camiayı temsil ettikleri ifade edildi.

Gümrük Müşavirleri Derneklerinin, mesleğin sorunları ve çözümleri konusunda yeterli bilgi ve tecrübeleri ile ülkenin dış ticaret politikalarının oluşmasında katkı sağlamakta olduğu ve her zaman da katkı sağlamaya devam edeceği vurgulandı.

Duyuruda son olarak şu ifadelere yer verildi:
“Bu itibarla Mesleğimizin 112. Yaşını kutluyor, birlikte daha nice başarılı yıllar geçirmeyi temenni ediyoruz.

Ayrıca bu özel günde Ticaret Bakanlığı internet sitesinde paylaşılan kutlama mesajı ile Mesleğimize desteğini gösteren Ticaret Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MUŞ’a tüm Meslektaşlarımız adına teşekkür ederiz.”

İlgili duyuru için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat