0

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri (Diyarbakır-12 Nisan 2021)

Ticaret Bakanlığı tarafından, firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgilendirme amacıyla yurt sathında Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenleniyor.

2020 yılı Mart ayına kadar yüz yüze olarak yerinde gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri organizasyonları COVİD-19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde online olarak devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) koordinasyonunda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) eğitim organizasyonu ile Diyarbakır’da yerleşik iş çevrelerine yönelik olarak 12 Nisan 2021 tarihinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenleneceğini bildirdi.

Seminer;
Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatta Uygulanan Destek Programları,
Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu,
İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları,
E-Ticaret / E- İhracat Uygulamaları,
Konularını kapsayacak.

Ticaret Bakanlığınca 2020 yılında düzenlenen 75 ilde, 45 Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine 4.131 kişi katılım sağlamıştı. 2021 Ocak-Nisan döneminde ise 17 online Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine 3.159 kişinin katılım sağladığı belirtildi. Bakanlıkça 2021 yılında video konferans yöntemiyle 55 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilmesinin planlandığı duyuruldu.

Related Posts

Call Now Button