0

Azerbaycan KEK 9. Dönem Toplantısı

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği “Azerbaycan KEK 9. Dönem Toplantısı” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıya atıfla, Türkiye Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9. Dönem Toplantısı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ile Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Ali ESEDOV’un başkanlıklarında 18-19 Şubat 2021 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi.

Toplantıya yönelik yapılacak hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere:

-Orta Anadolu Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği iştigal alanına giren hususlara ilişkin detaylı bilgi notuna,

– Gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin konuşma notuna,

– KEK Eylem Planı’na ilişkin Ticaret Bakanlığına daha önceden iletilmiş eylem maddesi önerilerine varsa ilave yeni eylem maddesi önerilerine ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Konuya ilişkin varsa bilgi notu, konuşma notu ve madde önerilerinin TİM’e iletilmek üzere, 8 Şubat 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Orta Anadolu Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği e-posta adresine (kargini@oaib.org.tr) gönderilmesi gerektiği bildirildi.

Related Posts

Call Now Button