0

Avusturya İhracata 25,6 Milyon Avro Kaynak Ayırdı

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan habere göre, Avusturya Federal Dijitalleşme ve Ekonomi Bakanı Schramböck ve Avusturya Ticaret Odası (WKÖ) Başkanı Mahrer, iki kurumun ortaklaşa çalışmalar yürüttüğünü ve Avusturya’nın ihracatını canlandırmak amacıyla Ekonomi Bakanlığı’nın önümüzdeki iki yıl için 25,6 milyon avro kaynak ayırdığını açıkladı.

Bakan Schramböck, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük ekonomik krizlerden birinin bu dönemde süregeldiğini ifade ederek bu kapsamda Avusturya şirketlerinin uluslararası faaliyetlerinin geliştirilmesi ve yoğunlaştırılması ile yeni pazarlara ulaşmalarının sağlanması amacıyla “Go-International” adlı girişim ile hükümet tarafından ihracata destek verileceğini belirtti. Schramböck, Avusturyalı şirketlerin yüksek bir bilgi birikimi, cesaret ve bağlılıkla hareket ettiğini vurgulayarak Avusturya’nın ekonomik büyümesi ve refahı için söz konusu şirketlerin temel itici gücü oluşturduklarının altını çizdi.

Ticaret Odası Başkanı Mahrer, Avusturyalı ihracatçıların başarısının yenilikçi fikirlere sahip olmaları ve birinci sınıf ürün ve hizmetlerini uluslararası pazarlarda başarıyla satmalarından kaynaklandığını ifade etti. WKÖ’nün Avusturyalı şirketlerin uluslararası çalışmalarını desteklemek amacıyla 100’den fazla ülkede bulunan Ticaret Ataşeleriyle hizmet vermekte olduğunu belirtti.

“Go-International” girişiminin odağının inovasyon, teknoloji, değer zincirleri ve dijitalleşme olduğu vurgulandı. “Go-international” girişimi kapsamında ayrılan fonun çeşitli etkinlikler, bilgi ve doğrudan finansman yöntemleriyle kullandırılacağı belirtildi.

Related Posts

Call Now Button