0

Vietnam’ın Tekstil Siparişlerinde Düşüş Devam Ediyor

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan habere göre, son dönemde Vietnam’da artan COVID vakaları kaynaklı önlemlerin sıkılaştırılması sonucu pek çok işyeri geçici olarak kapanmak zorunda kaldı. Bu minvalde birçok yerel tekstil-giysi üreticisi, faaliyetlerine ne zaman devam edebileceklerini teyit edemediğinden, yabancı iş ortaklarının çoğu siparişlerini zamanında tedarik edebilmek için başka ülkelere yöneldi.

Sosyal Mesafe Kısıtlamaları adı altında pandemiyi önlemek için alınan önlemler sonucunda pek çok işyeri işçilerini fabrikalara getirememiş, getirebildiklerine ise çadırlarda konaklama imkanı sunabildi. Bu ise tekstil üreticilerinin yeni siparişler almak bir yana, halihazırda aldıkları siparişleri dahi bu yılın sonuna kadar bitiremeyecekleri bir duruma sebebiyet verdi.

Vietnam Tekstil ve Konfeksiyon Derneği başkanı Vu Duc Giang’a göre, ülkenin güneyindeki tekstil-giysi üreticilerinin yüzde 97’si, covid-19 yeniden yayılması nedeniyle faaliyetlerini askıya almak zorunda kaldı, bu da yabancı iş ortaklarına yeni taahhütler vermeyi zorlaştırdı ve sonuç olarak tedarik zincirinin kesintiye uğrayacağı yönünde yabancı işverenlerin endişelerini arttırdı.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat