0

Türkiye – Yeni Zeland 10. Dönem KEK Toplantısı

Türkiye – Yeni Zeland 10. Dönem KEK Toplantısı Şubat’ta yapılacak.

İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) alınan habere göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Yeni Zelanda Tarım, Biyogüvenlik, Gıda Güvenliği ve Kırsal Topluluklar Bakanı Hon Damien O’Connor’s tarafından yürütülen Türkiye-Yeni Zelanda KEK 10. Dönem Toplantısının 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bu çerçevede, söz konusu toplantıya yönelik hazırlık çalışmalarında yararlanılmak ve toplantı sonunda imzalanacak Protokolde yer almak üzere Türkiye-Yeni Zelanda ilişkileri hakkında ele alınmasında fayda görülen konulara ilişkin bilgi talep ediliyor.

Bu itibarla; toplantının hazırlıklarında kullanılmak ve KEK 10. Dönem Toplantısı sonucunda imzalanması öngörülen Protokolde yer almak üzere, Yeni Zelanda ile ticari ve ekonomik ilişkilerin arttırılmasına yönelik işbirliği imkanları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konulara ilişkin İTO üyelerinin görüşlerinin en geç 18 Ocak 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a (E-posta: anara.daylan@tobb.org.tr) iletilmesi gerektiği bildirildi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat