0

Türk Polisinden Sırbistan Sınır Kapısında Tır Sürücülerine Destek

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile hayata geçirdiği Sıla Yolu Projesi kapsamında Sırbistan’da TIR’lar için hazır bulunan Türk Polisinin varlığı her geçen gün önemini artırmakta.

2019 yılından beri Sıla Yolu Projesi kapsamında Sırbistan’da görev yapan polisler, gurbetçilerin işlemlerinin kolaylaştırılması, kaçak göçmenlerin ve sahte belge ile seyahat edilmesinin engellemesi dahil birçok konuda vatandaşlara yardımcı oluyor.

03.07.2021 tarihinde yayımlanan ropörtajda Sıla Yolu Projesinin 2019 yılında başladığını aktaran Emniyet Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın Göksel Kök, projedeki amacın, Batı Avrupa’dan Türkiye’ye seyahat eden gurbetçilerin ve TIR şoförlerinin gümrük ve sınır kapısı işlemlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade etti. Ayrıca, TIR şoförlerine kaçak göçmen sorunu ile ilgili de destek verildiğini ifade eden Kök, Türk polislerinin Sırp polisleri ile birlikte TIR’ları kontrol ettiğini belirtti.

Sıla Yolu Projesi kapsamında bugüne kadar, 41.000 TIR, 48.000 otomobil ve 1.250 civarında küçük otobüse destek verildiğini ifade eden sayın Kök, 787 bin vatandaşın bilgilendirildiğini aktardı.

Sayın Kök UND’ye Teşekkür Etti
Sayın Kök, gerçekleştirilen ropörtajda Belgrad Büyükelçiliğine, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’ne, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) ve Sırp Makamlarına desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Related Posts

Call Now Button