0

Türk Polisi Sırbistan Sınır Kapılarında Görev Yapacak

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND)’nin haberinde, Türk polisinin Sırbistan’ın tüm sınır kapılarında firmaların ve sürücülerin yanında olacağı belirtildi.

UND’nin İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile hayata geçirdiği Sıla Yolu Projesi kapsamında Sırbistan’da TIR’lar için hazır bulunan Türk Polisinin varlığının her geçen gün öneminin arttığı vurgulandı.

2019 yılından beri Sıla Yolu Projesi kapsamında Sırbistan’da görev yapan Türk polisinin, Sırbistan’da yaşayan Türk vatandaşlarının işlemlerinin kolaylaştırılması, kaçak göçmenlerin ve sahte belge ile seyahat edilmesinin engellemesi dahil birçok konuda Türk vatandaşlarına yardımcı olduğu ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından UND’ye iletilen yazıda; hâlihazırda Batrovci (Sırbistan-Hırvatistan) sınır kapısında görev yapan Türk polislerinin ek olarak Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının ve TIR sürücülerinin yoğun olarak transit geçişte kullandıkları Sıla yolu olarak adlandırılan güzergahta bulunan Horgoş (Sırbistan-Macaristan) ve Gradina (Sırbistan-Bulgaristan) kara hudut kapılarında da görev yapacağının bildirildiği aktarıldı.

İletişim Bilgileri:
+381 62 154 39 14 Sırbistan-Hırvatistan, Batrovci Sınır Kapısı

Related Posts

Call Now Button