0

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın Görevine Son Verildi

Bugün yayınlanan Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığı 2021/193 sayılı Atama Kararı yer aldı.

Karar ile Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın görevine son verildi. Karar ile boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet MUŞ atandı.

Aynı karar ile yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya YANIK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat BİLGİN atandı.

Mehmet MUŞ Kimdir?
1982 doğumlu olan Mehmet MUŞ Trabzon Sürmene’de dünyaya geldi.

24., 25 ve 26. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Millet Vekili olan Mehmet MUŞ Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimini ABD’de bulunan Washington State Universty School of Econemic Sciences’de tamamladı. Bir dönem özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalışan Mehmet MUŞ, Marmara Üniversitesi İktisat tarihi Anabilim dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı.

Mehmet MUŞ, 12 Haziran 2011’de Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Millet Vekili olarak seçildi. TBMM Dışişleri Komisyonu üyeliğinde bulundu. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 27 Ağustos 2014 tarihinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Mehmet MUŞ, AK Parti MKYK üyeliğine seçildi.

Mehmet MUŞ evli ve 1 çocuk babası.

Resmi Gazete için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat