0

Suriye’ye ‘Kalsiyum Hipokloritin’ İhracat ve Transitine İzin Verilmeyecek

Güncellenen Suriye’ye ihracı ve/veya Suriye’ye transitinde gümrük hizmeti verilmeyecek eşya listesine 31 Mayıs 2021 tarihinde “Kalsiyum Hipoklorit” eşyası eklendi.

Listede yapılan güncellemeyle 31 Mayıs tarihinden itibaren Kalsiyum Hipoklorit eşyasının Suriye’den ihracı ve transitine izin verilmeyecek.

Suriye’ye ihracı ve/veya Suriye’ye transitinde gümrük hizmeti verilmeyecek eşya listesine ulaşmak için tıklayınız.

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından “Suriye İle Ticarette Verilecek Gümrük Hizmetleri” konulu 2021/12 Sayılı Genelge kurumların kontrol ve uygulamalarına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, Türkiye ile Suriye Arap Cumhuriyeti (Suriye) arasındaki ihracat, ithalat ve transit işlemleri ile Türkiye Gümrük Bölgesi üzerinden Suriye’den Suriye’ye transit işlemlerinde verilecek gümrük hizmetleriyle ilgili usul ve esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştı. Genelge ile duyurulan Suriye’de güvenlik altına alınan bölgelere/bölgelerden yapılacak ihracat, ithalat ve transitte gümrük hizmeti verilebilecek ve gümrük hizmeti verilmeyecek eşya listeleri duyurulmuştu.

Söz konusu eşya listelerinde değişiklik olması halinde, ilgili listelerin güncellenerek Bakanlık internet sayfasında yayınlanacağı belirtildi.

İlgili “Suriye ile Ticarete İlişkin Eşya Listeleri” haberimiz için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button