0

Rusya Brezilya’dan Sığır Eti Tedarikine İzin Veriyor

Rusya Federal Veterinerlik ve bitki Sağlığı Gözetimi Servisi (Rosselkhoznadzor) web sitesinde yayımladığı belgelerle Brezilya’nın önde gelen sığır eti ihracatçılarının üç yan kuruluşundan sığır eti ithalatına izin verildiğini açıkladı.

Yem katkı maddesi raktopamin kullanımı nedeniyle 2017’den beri kısıtlamalar uygulanıyordu. Brezilya’nın Çin’e yaptığı ihracatın eylül ayında geçici olarak askıya alınmasından sonra Rusya Brezilya için umut verici bir pazar haline geldi.

Federal Veterinerlik ve bitki Sağlığı Gözetimi Servisinin yayımladığı belgelere göre Rusya’ya sığır eti tedarik etme izni 2 Kasım’dan itibaren Goiás eyaletindeki bir JBS firmasına verildi. Bununla birlikte Rondônia eyaletindeki bir Minerva şirketinin ve Mato Grosso eyaletindeki Mato Grosso Bovinos’tan birinin de 16 Kasım’dan itibaren Rusya’ya sığır eti tedarik etmesine izin verildi.

Rusya Hükümeti 5 yılın en yüksek seviyesindeki yurt içi enflasyonu dengelemeye yönelik aldığı önlemler çerçevesinde yerel arzı artırmak için 2022’de 200.000 tona kadar sığır eti için gümrüksüz ithalat kotası belirlemeyi planlıyor.

Federal Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Gözetimi Servisi (ROSSELKHOZNADZOR), merkezi Rusya’da olan, veterinerlik bilimi alanında kontrol ve denetimle ilgili işlevleri yerine getiren bir yürütme organıdır.

Related Posts

Call Now Button