0

Ruhsar Pekcan Auto Expo Türkiye 2020 Açılış Fuarına Katıldı

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin koordinasyonunda, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin organizasyonuyla düzenlenen Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal otomotiv fuarı “Auto Expo Türkiye 2020 Fuarı”nın açılışı yapıldı.
[bnn-14_2]

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gerçekleştirilen açılış programında konuştu. Otomotiv sektörünü en stratejik biçimde desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Pekcan, “Türkiye yoluna daha fazla katma değerli, daha yenilikçi ihracatla devam edecek. Bu serüvende otomotiv sektörümüze olan inancımız ve güvenimiz tamdır.” dedi.

Pekcan, sanal heyetler ve sanal fuarların, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını karşısında ihracatçıya destek olmak üzere hızla devreye aldıkları bir uygulama olduğuna dikkati çekerek, bu etkinliklerin farklı sektörlerden büyük bir ilgi ile karşılandığını, bundan önce 7 farklı sanal fuarda 54 binin üzerinde katılımcı sayısına ulaşıldığını bildirdi.

Salgın ile mücadelenin sağlık alanında olduğu kadar, ekonomi ve dış ticaret alanında da sürdüğüne işaret eden Pekcan, Ticaret Bakanlığı olarak devreye aldıkları uygulamaları anlattı.

Pekcan, salgının başında uyguladıkları “temassız ticaretten” e-ticaretin artırılmasına yönelik çalışmalara, ağustosta devreye aldıkları Kolay İhracat Platformu’ndan ihracatta devlet destekleri ve Eximbank desteklerine kadar birçok çalışma ve destek ile ihracatçının yanında olduklarını, olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Related Posts

Call Now Button