0

Perakendede Şimdi Al, Sonra Öde Modeli

Perakendede “Şimdi Al, Sonra Öde Uygulamaları” yaygınlaşıyor.

“Buy Now, Pay Later” modeli uygulayan Klarna, Clearpay ve Paypal gibi uygulamaların perakendede giderek daha fazla yaygınlaştığı görülmekte.

İngiltere genelinde Ekim ayının ilk yarısında 2 bin dolayında tüketici üzerinde yapılan güncel bir araştırmaya göre, İngiliz tüketicilerinin beşte birinin son 1 yılda Klarna, Clearpay ve Paypal gibi “Buy Now, Pay Later” uygulamalarını kullanarak giyim-kuşam ve ayakkabı alışverişi yaptığı belirtildi.

Yapılan araştırmalar bu tip uygulamaların gelecekte daha da yaygınlaşacağına işaret ediyor. Söz konusu araştırmaya göre, İngiltere genelinde bu tip uygulamaları kullanarak alışveriş yapan tüketicilerin yüzde 35’inin 16-24 yaş aralığında olduğu, yüzde 32’sinin 25-34 yaş aralığında olduğu, yüzde 20’sinin 35-44 yaş aralığında olduğu, yüzde 13’ünün 45-54 yaş aralığında olduğu, yüzde 7’sinin 55-64 yaş aralığında olduğu, yüzde 1,5’inin ise 65 yaş ve üzerinde olduğu gözlemlendi.

Özellikle gençlerin “Buy Now, Pay Later” yani BNLP uygulamalarını giderek daha fazla kullandığı, bu yüzden halihazırda bu uygulamaları kullanmayan küresel markaların bir kez daha düşünmelerinin yararlı olacağı değerlendiriliyor.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat