0

NDB TUBİM Şube Müdürü Murat Sarıgüzel “Uyuşturucu Bir İnsanlık Suçudur”

Basının görevi sadece haber vermek değildir aynı zamanda dikkat çekmek ve farkındalık yaratarak daha iyi bir geleceğe destek olmaktır.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak kabul etti.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Şube Müdürü Murat Sarıgüzel konu ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Türkiye’de ve dünyada uyuşturucu kullanım rakamları, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve mücadelede gelinen nokta hakkında bilgiler veren Sarıgüzel TUBİM tarafından gerçekleştirilen farkındalık projelerini anlattı.

Sarıgüzel mücadelenin; “uyuşturucunun arzının önlenmesi, uyuşturucuya olan talebin önlenmesi, uyuşturucu ile mücadelede iletişim, uyuşturucu ile mücadele sürecinin koordinasyonu, izlenmesi ve değerlendirilmesi” ana başlıkları altında toplanabileceğini aktardı.

Yeni nesilleri önemsiyor, Gümrük TV olarak uyuşturucuyla mücadeleyi destekliyoruz.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat