0

İtalyan Firmalarından İşbirliği Talepleri

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri “İtalyan Firma Talepleri” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’den alınan bir yazıya atıfla, Milano Ticaret Ataşeliğine ulaşan talep çerçevesinde, İtalya’da yerleşik ithalatçı bir firma olduğu anlaşılan bir şirketinin Türkiye’de tek kullanımlık medikal ürün üreticisi firma aradığı ifade edildi.
 
Firmanın daha önce Çin’de farklı tedarikçilerinin bulunduğu, ancak, hem pandemi şartları hem de kalite ve coğrafi yakınlık sebepleri ile Türkiye’de uzun dönem birlikte çalışabilecekleri, kendi belirledikleri şekilde ve ölçüde üretim gerçekleştirebilecek, güvenilir üretici ve tedarikçi Türk firmalar ile temasa geçmek istediği ifade edildi.

Ayrıca küresel çapta faaliyet gösteren ve İstanbul’da da bir firması bulunan bir firma tarafından Ataşeliğe e-posta ile gönderilen bir yazıda özetle, şirketin makina sektöründe yüksek kalitede üretim yapan Türk iş ortakları aradığı ifade edildi. Firmanın ana faaliyet alanlarının plastik proses teknolojileri için makineler (Poliüretan, Thermoplastikler, Kompozitler ve Termoform), Enerji ve Ekoloji için ekipmanlar, Alüminyum Metal Enjeksiyon makineleri ve Endüstriyel Elektronik Kontrol üretimleri olduğu ifade edildi.

Bu kapsamda, medikal ürün üreticisi firmaların Milano ticaret Ataşeliği ile paylaşılmak üzere 1 Aralık 2020 Salı günü mesai bitimine kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’e iletilmek üzere yapiciogluk@oaib.org.tr adresine firma bilgilerini iletmesi istendi.

Talep edilen medikal ürünlerle ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Makine sektöründe işbirliği yapmak isteyen firma yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button