0

İpsala Gümrük Müdürlüğünde Ortak Pos Uygulaması Zorunlu Hale Geliyor

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İpsala Gümrük Müdürlüğünde ortak pos uygulamasının zorunlu hale geldiğini duyurdu.

Duyuruda; Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen Ortak POS Projesi kapsamında; gümrük işlemleri dolayısıyla doğan ve beyannamede tahakkuk etmeyen vergiler ve ceza tahsilatları ile memur yollukları, fazla mesai ücretleri, yurt dışı çıkış harçları, trafik para cezaları, yol geçiş ücretleri gibi kamu gelirlerinin kredi kartı ve debit kart aracılığıyla da tahsil edilmesine yönelik çalışmaların tamamlandığı bildirildi.

Söz konusu Projenin pilot uygulaması hâlihazırda İpsala Gümrük Müdürlüğünde yürütülmekte idi.

Yerli ve yabancı plakalı araçlara ilişkin trafik para cezaları ile kaçak geçiş ücretleri interaktif vergi dairesi üzerinden de ödenebilmekte.

Bu kapsamda; Ticaret Bakanlığı tarafından 18.01.2021 tarihi itibarıyla Ortak POS uygulaması İpsala Gümrük Müdürlüğünde zorunlu hale getirilerek ödemelerin tamamının ortak pos cihazları ile kredi kartı veya debit kart aracılığı ile yapılması sağlanacak. Ortak Pos uygulaması zorunluluğu başladıktan sonra nakit ödeme yapılmasına izin verilmeyecek.

Related Posts

Call Now Button