0

İnovasyon Ekosisteminin En Büyük Buluşması Başlıyor

İnovasyon Haftası dünyaca ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’de İnovasyon denildiğinde, akla ilk gelen program olan Türkiye İnovasyon Haftası’nın program içeriğiyle ilgili olarak “Bu yıl, salgın sürecinde edindiğimiz tecrübeleriyle beraber Türkiye İnovasyon Haftası’nı yeni bir anlayış ile dizayn edip, ‘ihracat” odaklı dopdolu bir içerik ve program hazırladık.” dedi.

Bu yıl küresel anlamda inovasyon ve dijital dönüşüm sürecinin devlerinin, Instagram’ın kurucu ortağı Mike Krieger, mucit, yazar ve fütürist Ray Kurzweil, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof Dr. Mehmet Öz, yerli aşı geliştirici bilim insanı Prof. Dr. Aykut Özdarendeli başta olmak üzere, keynote konuşmacıları arasında olacak.

TOGG – Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç da keynote konuşmacıları olarak katılacak. Ayrıca NASA’da çalışan 4 Türk’ten biri olan Dr. Umut Yıldız, bizlere derin uzay iletişimi, yıldız oluşumu gibi konuları anlatacak.

Gülle “Paneller, workshop ve çalışma gruplarının ayrı ayrı işleyeceği temalar ise, İhracatta İnovasyondan, Medyada İnovasyona, Dijitalde İnovasyondan Yeni Nesil Milli ekonomi ve İnovasyona kadar bir çok yeni trendi kapsıyor. Önemle altını tekrar çizmek isterim ki, 100 bin ihracatçımızı temsil eden TİM olarak, 7 kez düzenlediğimiz ve toplamda 500 bin ziyaretçiye ulaştığımız, tecrübe ve inovasyonun buluşma noktası olan, “Türkiye İnovasyon Haftası”, 8. yılında da Türkiye’de İnovasyon denildiğinde akla gelen en kapsamlı program olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Türkiye İnovasyon Haftası’nın stratejik partnerlerinden Arçelik, TEB, Turkcell ve THY temsilcileri de etkinliğin medya tanıtımında yer aldı.

Dünyaca ünlü isimler de yer alacak

Türkiye İnovasyon Haftası’nda Dijitalde İnovasyon, Sağlıkta İnovasyon, Eğitimde İnovasyon, İhracatta İnovasyon, Hizmet İhracatında İnovasyon gibi birçok başlıklarla paneller düzenlenecek.

İnovasyon Haftası’nda 2019 yılı inovasyon şampiyonları da açıklanacak. İnovasyon odaklı panelleri ile dünya çapında bir etkinlik olacak İnovasyon Haftası’nda, Türkiye’nin İlk İnovasyon Geliştirme Programı “İnovalig Ödül Töreni” de gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da katılarak konuşma yapacağı Türkiye İnovasyon Haftası’nda Instagram Kurucu Ortağı Mike Krieger, geleceğin teknolojileri konusunda uzman fütürist bilim insanı Ray Kurzweil, Columbia Üniversitesi Başkan Yardımcısı Kalp Cerrahi Prof Dr. Mehmet Öz gibi global düzeyde alanında uzman isimlerde konuşmacı olarak yer alacak.

Hangi paneller düzenlenecek

1-Dijitalde İnovasyon
2-Sağlıkta İnovasyon
3-Eğitimde İnovasyon
4-İhracatta İnovasyon
5-Hizmet İhracatında İnovasyon
6-Sosyal Medya ve Sosyal Yaşamda İnovasyon
7-Sporda İnovasyon
8-Yeni Nesil Milli Ekonomi ve İnovasyon
9-Medyada İnovasyon
10-Estetikte İnovasyon

Related Posts

Call Now Button