0

Gümrük Müşavirleri Aşılamada Riskli Gurupta Yer Almak İstiyor

[bnn-14_3]

Gümrük Müşavirleri Dernekleri “Gümrük Müşavirlerinin Aşılanması” hakkında Sağlık Bakanlığı muhatap ortak bir yazı yayımladı.

Yazıda; Gümrük Müşavirleri, Gümrük Müşavir yardımcıları ve çalışanlarının ihracat işlemlerinin yapılabilmesi için gece gündüz, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günler ve hafta sonları da dahil olmak üzere can siper 7/24 çalıştıkları ifade edildi.

İhracat ve İthalat işlemleri başta olmak üzere Gümrük işlemleri yürütülürken, dış ticaret firmaları adına başta gümrük idareleri olmak üzere, Tarım ve Gıda İl Müdürlükleri, Sağlık İl Müdürlükleri, Veterinerlik İl Müdürlükleri, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlükleri, TSE, Ticaret ve Sanayi Odaları, Bankalar, İhracatçı Birlikleri gibi, eşyaların özelliğine göre bir çok kurumla yüz yüze çalışmak zorunluluğunun bulunduğu belirtildi.

Bu hizmetleri yerine getirirken sosyal mesafe, Maske ve Hijyen kurallarına uygun olarak çalışmalarına rağmen Koronavirüs vakalarının görüldüğü hatta kayıpların olduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığınca yürütülmekte olan aşılama sürecinde Gümrük Müşavirliği mesleğinin riskli grup kabul edilen ilk bölümde yer alması ve aşılanmayı talep eden Gümrük müşavirlerine öncelik tanınması talep edildi.

Related Posts

Call Now Button