0

İHBİR – ALIMENTEC 2021 Fuarı Hakkında

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) “İHBİR – ALIMENTEC 2021 Fuarı Hakkında hakkında bir duyuru yayımladı.

Duyuruda, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliğinden alınan yazıya atıfla, Bogota – Kolombiya’da 08 – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan ALIMENTEC 2021, powered by Anuga “Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı”nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’nun İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

Yazıda devamla, iki yılda bir düzenlendiği belirtilen fuarın, Covid-19 salgını nedeniyle 2020 yılında iptal edildiği; bölgenin en önemli fuarı olarak gösterildiği ifade edilen ve 2021 yılında daha geniş bir katılım beklenen fuarın, 2018 yılında; 7 fuar salonunda 23.400 metrekare üzerinde % 74’ü yerel, % 26’sı uluslararası, 30 ülkeden 460 katılımcıya ve % 34’ü yerel ve % 66’sı uluslararası olmak kaydıyla 22 ülkeden 32.000 ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı belirtildi. Uluslararası ziyaretçilerin geldiği ilk 5 ülkenin ise Ekvador, ABD, Venezuela, Meksika ve Şili olduğu ifade edildi.

Söz konusu fuarın katılım bedeli olan 1.200 USD/m2 dâhilinde;

Stand alanının kiralanması, stand inşaatı, dekorasyonu ve temizliği

Katılımcı ürünlerinin nakliyesi, gümrüklemesi ve standlara teslimi

Fuar resmi kataloğunda, fuar resmi internet sitesinde ve fuarda ziyaretçilere dağıtılmak üzere İstanbul’da hazırlanan katılımcı kataloğunda yer alma

Fuara giriş kartı temini

Fuar süresince ofis ve iletişim araçları (internet-telefon-fax) ile ikram hizmetlerinden faydalanmanın yer aldığı belirtildi.

Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerin, Başvuru Formu’nu ve Fuar Katılım Sözleşmesi’ni, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak, 19 Mart 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar İİB Genel Sekreterliği iletişim adresi olan hububat@iib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği bildirildi.

Related Posts

Call Now Button