0

İGMD Tarafından 128 Çocuğa Mont ve Bot Yardımı Yapıldı

İGMD Kadın Komitesi, Esenyurt Cumhuriyet İlkokulu’nda 128 çocuğun kışlık mont ve bot ihtiyacının karşılanmasına destek oldu. Yardım malzemeleri Kadın Komitesi ve İGMD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar KESKİN tarafından okul müdürüne teslim edildi.

İGMD tarafından, 28 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru Umut SAKAROĞLU’nun hatırasını yaşatmak için Esenyurt Cumhuriyet İlkokulu’nda Mental Gelişim Atölyesi ve Kütüphanesi kurulmuştu.

Okul idaresi tarafından İGMD Kadın Komitesi’nden okulda kışlık mont ve bota ihtiyacı olan 128 çocuğun ihtiyacının karşılanması talep edildi.

Talebi karşılamak için gümrük müşavir firmalarından gelen bağışlar ile ihtiyacı olan çocukların mont ve bot ihtiyaçları giderildi.

Gümrük TV olarak mikrofonumuzu İGMD Başkanı Serdar KESKİN’e uzattık.

“Esenyurt Cumhuriyet İlkokulunda kütüphane eksikliği vardı. Özellikle Çiğdem AĞDA ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Kadın Komitesi çok sıkı bir çalışma yaptılar ve bütün gümrük camiası el birliğiyle bu gördüğünüz mekanı bu hale getirdik. Bu kütüphaneye Şehit Muhafaza Memuru Umut SAKAROĞLU kardeşimizin ismini verdik. Yönetim kurulumuz ve meslektaşlarımızla birlikte burayı açtık. Açılışını da o tarihte Muhafazadan Sorumlu Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur hanımefendi yapmıştı. O zaman okulun Müdürü Serkan Hocaya da söz vermiştik; “biz İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği olarak gerek yönetimde olalım gerek olmayalım elimizi bu okuldan çekmeyeceğiz” dedik.

Burası bir devlet okulu semt olarak civar olarak burada okuyan çocukların çoğu orta hallinin çok çok altında ailelerin çocukları ve gerçekten ihtiyaçları var. Bu sene de okul idaresinden Müdür Bey’den bize 128 çocuğun kışlık monta ihtiyacı olduğuna yönelik bir talep geldi. Artı ayakkabı, bot ihtiyaçları olduğunu söylediler. Kadın Komitem sağ olsunlar bütün çocukların ismini, vücutlarına uyan numaralarını ve de ayakkabı numaralarına kadar aldılar. Ona göre bir çalışma yaptık.

Biz bunu bütün camiaya yaymadık, çok nazımız geçen dostlarımıza rica ettik ve çok kısa sürede bu ihtiyacı giderecek parayı topladık. Arkadaşlarımız gece saat 11-12’ye kadar tek tek bu yavrulara paketleri hazırladılar. Bugünde burada Kadın Komitemle beraber bunun için toplandık. Paketleri Müdür Bey’e teslim ettik ve Müdür Bey de yavrularımıza hem montlarını hem botlarını teslim edecek.

Son derece mutluyuz. Yaptığımız işler gönüllülük esasına dayanıyor. Burası Esenyurt Cumhuriyet İlkokulu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı en büyük bayramımız bizim. Çocuklarımız ülkemizin, Cumhuriyetin geleceği. O bakımdan da manevi yönden çok mutlu olduğumuzu ifade etmekte fayda görüyorum.”

Related Posts

Call Now Button