0

İGMD Anıtkabir’i Ziyaret Etti

İGMD heyeti Serdar KESKİN başkanlığında Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarete gümrük müşavirleri, gümrük müşavir yardımcıları ve aileleri katıldı.

Ziyaret kapsamında İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Daha sonrasında İGMD Başkanı Serdar KESKİN Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Keskin, Anıtkabir özel defterinde şu mesajları verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atam, bugün “Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni) ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.” hitaplarınızın şuurunda olarak İstanbul’un dört bir yanından gümrük müşavirleriyle, gümrük müşavir yardımcılarıyla ve evlatlarımızla manevi huzurunda bulunmanın gururunu, onurunu ve sevincini yaşamaktayız.

Aziz hatıranız olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak için, vatan hattını savunan askerler gibi bizler de gümrüklerde ülkemizin geleceği, menfaati için çalışmaktayız.

Atam; bize emanetiniz olan Cumhuriyeti ileriye taşımak için salgınla mücadele ettiğimiz bu özel dönemde dahi asla ve asla gümrüklerin, dış ticaretimizin durmasına izin vermedik. Var gücümüzle çalıştık. Bu gücü de sizlerden aldık, almaya da devam edeceğiz. Bugün çocuklarımızla başta zatıâliniz olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını anmakta; ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 102. Yılını “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünüzün bilinciyle kutlamaktayız.

Ey büyük Atatürk; açtığınız yolda gösterdiğiniz hedefe, hiç durmadan yürüyeceğimize ant içeriz.

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”

Serdar KESKİN
İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Related Posts

Call Now Button