0

Görev Belgesi Düzenlenmesi

Yazıda, İçişleri Bakanlığının 27.04.2021 tarih ve 7576 sayılı Genelgesi ile 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanmak üzere “tam kapanma” kararı alındığı hatırlatıldı.

Mesleğin ve meslektaşların İhracatçı ve İthalatçı firmalar adına yapacağı işlemlerinin aksamaması adına çeşitli defalar Ticaret Bakanlığına ve İçişleri Bakanlığına muafiyet tanınan kişiler listesine alınması için yazılı başvurularda bulunulduğu ayrıca şifahi görüşmeler de yapıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığının 29.04.2021 tarih E¬89780865¬153¬7705 sayılı “Görev Belgesi Düzenlenmesi” yazısı gereğince sokağa çıkma kısıtlaması sırasında çalışanlara yönelik sokağa çıkma muafiyeti için e-¬devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e¬-başvuru sistemi üzerinden “görev belgesi” başvurusunda bulunulması gerektiği talimatının verildiği bildirildi.

Yazının devamında, gümrük müşavirleri derneklerince yapılan yazılı ve sözlü girişimler neticesinde muafiyet tanınan mesleklerin NACE kodları listesine sektörün NACE kodları olan 52 ve 53 ile başlayan NACE kodlarının da işlenmesinin talep edildiği ve kodların sisteme tanımlamasının yapıldığı aktarıldı.

Yazıda son olarak, üyelerden gelen geri dönüşlerde e-devlet platformunun henüz çalışmadığı, İçişleri Bakanlığının “Görev Belgesi Düzenlenmesi” yazısının 5.maddesi gereğince sistemde aksaklık olması durumunda örneği sunulan Görev Belgesinin manuel olarak düzenlenmesi gerektiği ifade edildi.

İlgili görev belgesi formu için tıklayınız.
“Muafiyet Kapsamında Bulunanlar ‘Görev Belgesi’ İbraz Edecek” haberimiz için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat