0

GMYD Yönetim Kurulu Seçimi Yapıldı

Gümrük Müşavir Yardımcıları ve Stajyerleri Derneği Yönetim Kurulu seçim sonrası bir açıklama yayımladı.

“Değerli Gümrük Camiası;
2005 senesinde ülkemizin tamamında meslek mensuplarının müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, meslek mensuplarının birbirleri ve iş sahipleri ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere, mesleki disiplini, saygınlığı ve ahlakı korumak maksadıyla kurulmuş olan Gümrük Müşavir Yardımcıları ve Stajyerleri Derneğinin 2021 senesi Olağan Genel Kurulunda devraldığımız hizmet bayrağını, heyecan ve azimle daha yukarılara taşımak için derhal çalışmalara başladık.

Gümrük Müşavir Yardımcıları ve Stajyerleri Dış Ticaretin görünmez kahramanları, sahaların ve ofislerin mihenk taşlarıdır. Yağmurda, karda, hastalıkta, afette kısacası olumlu olumsuz her türlü şartta sahada ya da şirketinde görevinin başındadır. Türkiye Genelinde 10.600 civarı GMY, yaklaşık 11.000 civarı da GMYS bulunmaktadır. Öncelikli amacımız Sayıları 22.000’e yakın olan meslektaşlarımızı tek çatı altında toplayarak daha güçlü bir Sivil Toplum Örgütü haline getirmek, ekonomik şartlarını iyileştirmek ve Dış Ticarete katkıda bulunmaktır.

Bu vesile ile Türkiye Genelinde tüm Gümrük Müşavir Yardımcıları ve Stajyerlerinin birlikte ve güçlü hareket edebilmesi adına derneğimize üye olmalarını beklediğimizi belirtiliriz. Birlikte hareket edebilmek adına meslektaşlarımızın desteği en büyük gücümüzdür.

Mesleki ahlak ve samimiyetimizle her türlü kurum ve kişi ile iletişim kanallarımızı güçlendirip Derneğimizin Gümrük Müşavir Yardımcıları ve Stajyerlerinin haklarını savunulması noktasında geçerli bir otorite olması için çalışmalar yapılacaktır.

Son olarak Yönetim ve Denetim kurulumuzu bu göreve layık gören değerli Genel Kurul üyelerine bir kez daha teşekkür eder mesleğimiz adına hayırlı olmasını dileriz.

GMYD
Yönetim Kurulu”

Related Posts

Call Now Button