0

Ekvator’a Girişlerde Uygulanan Covid-19 Tedbirleri Değiştirildi

22 Mart 2021’den itibaren, havayolu ile Ekvator’a gelen ve tam doz COVID-19 aşı kimliğine sahip olan yolcuların negatif PCR testleri olmadan Ekvator’a girmelerine izin verilecek.

Aşı kimliğine sahip olmayan kişilerin Ekvator’a varışlarından üç gün öncesine kadar negatif PCR testi veya antijen testine sahip olmaları gerekiyor.
Havalimanında hastalık belirtisi gösterenlere yapılacak hızlı antijen testinin pozitif çıkması halinde yolcuların 10 gün karantinada kalması zorunludur. Yolcu, bu süreyi evde veya bir konaklama tesisinde geçirebilir. Karantina masraflarının yolcu tarafından karşılanacak. Ayrıca, havalimanında, Ekvator’da kalınacak adres talep ediliyor.

İki yaşın altındaki havayolu yolcularının negatif PCR testi, antijen testi veya aşı kimliği sunmaları gerekmemekte. Ekvator’a giriş yapmış bulunan yolcuda hastalık belirtisi görülmesi halinde, tıbbi yardım almak için 171 numaralı hattın aranması gerekmekte.

Bir aydan uzun süredir COVID-19 olan ve PCR sonuçları pozitif olan kişiler, hastalık belirtisi göstermiyorlarsa, geliş ülkesinden alacakları bu durumu gösteren tıbbi sertifikayla Ekvator’a giriş yapabilirler.

Related Posts

Call Now Button