0

“Dijital ekonomiye adaptasyon yükselen ekonomiler için zarurettir”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Dijitalleşme Sanal Fuarı’nın açılış etkinliğine video konferans yöntemiyle katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan e-ticaret ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dijitalleşmenin önemine işaret ederek, “Dijital ekonomiye adaptasyon özellikle Türkiye gibi somut hedeflere sahip, gelişen ve yükselen ekonomiler için bir zarurettir. Dijitalleşme bizleri büyüme ve kalkınma hedeflerimize ulaştırma noktasında istifade etmemiz gereken enstrümanların başında gelmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Ülke olarak dijitalleşme alanında önemli mesafelerin kaydedildiğini belirten Pekcan, hemen her sektörde bilgi ve iletişim teknolojilerine önemli bir adaptasyon sağlandığını dile getirdi.

Pekcan, dijitalleşmenin sürekli olarak gelişen ve genişleyen bir alan olduğuna dikkati çekerek, “e-Ticaret, dijital destek hizmetleri ve paylaşım ekonomisi”nin de etkinliğini artırmaya devam ettiğini bildirdi.

“Ülke olarak, jeostratejik ve lojistik avantajlarımızın yanında oldukça eğitimli ve nitelikli bir iş gücüne sahip olmamız açısından bir insan kaynağı avantajımız söz konusu.” diyen Pekcan, bu avantajları faydaya dönüştürmek için pek çok çalışmayı Türkiye’de dijitalleşmeyle ilgili bilinç ve yetkinliğin artması üzerine inşa ettiklerini anlattı.

Related Posts

Call Now Button