0

Çin’in Hebei Bölgesindeki Lojistik Korona Virüsten Olumsuz Etkileniyor

Çin’in kuzeyindeki çelik üretim merkezi Hebei Bölgesi’nde beliren en son Korona virüsü salgınının, çeliğin kamyonlarla teslimatı da dahil olmak üzere taşımacılıkta kısıtlamaların yapılmasını tetiklediğini bildirdi.

Yapılan araştırmalara göre daha büyük olan çelik fabrikaları hala çalışıyor. Hebei bölgesindeki bazı büyük çelik fabrikalarının da bulunduğu Shijiazhuang’a giden büyük otoyolları kapattığı, üretim ve bitmiş ürünlerin teslim edilmesini sağlayan lojistikte aksamalar olacağı ön görülüyor.

Çin’deki güçlü altyapı ve emlak yatırımının bir sonucu olarak bu yılın başlarında artan çelik isteminin, Çin’in kuzeyindeki soğuk hava ve Şubat ayındaki Yeni Ay Yılı tatilinin inşaat çalışmalarını yavaşlatması nedeniyle önümüzdeki haftalarda yavaşlaması bekleniyor.
Hava sıcaklığındaki düşüşe Hebei bölgesinin Korona virüsle mücadele durumuna geçmesi çelik istemi tümüyle karşılanamaz duruma geldi. Diğer yandan, şu anda zaten yüksek olan çelik ve çelik üretim fiyatları göz önüne alındığında aşağı havzanın isteminin göreceli olarak zayıfladığı, dolayısıyla fiyat artışını destekleyecek önemli bir etken olmadığına dikkat çekildi. Piyasanın kısa dönemde şoka gireceği ve sonra düzeleceği değerlendiriliyor.

Related Posts

Call Now Button