0

Bulgaristan’dan Covid-19 Tedbirlerini Gevşetme Kararı

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan habere göre, Bulgaristan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kostadin Angelov, 12 – 30 Nisan tarihleri arasında ülkede uygulanacak salgın önlemlerine ilişkin duyuru yayımladı. Alınan önlemler ise şöyle:

-Öğrenciler yüz yüze eğitime katılacaklar.

-12 Nisan’dan itibaren kültürel ve eğlence etkinliklerine izin verilecek, ancak kapasitelerinin en fazla % 30’unu kullanarak ve en az 1,5 metrelik fiziksel mesafe korunarak çalışacaklar.

-12 Nisan’dan itibaren restoran ve eğlence mekanlarının ziyaret edilmesine izin verilecek. Restoranlar ve eğlence mekanları, kapasitelerinin % 50’sini geçmeyecek şekilde 06.00-23.00 saatleri arasında sınırlı çalışma saatleri ile çalışacak.

-29 Nisan’dan itibaren gece kulüpleri ve çeşitli eğlence mekanları açılacak, ancak kapasitelerinin % 50’sinden fazlasını kullanmayacak.

-16 Nisan’dan itibaren oyun salonları ve kumarhaneler de % 50 kapasiteyle ziyarete açılacak.

-16 Nisan itibarıyla alışveriş merkezlerinde bulunan ticari mekanların işletilmesine yönelik kısıtlamalar kaldırılacak.

-Vatandaşlara hizmet veren ve faaliyetleri bu emirle durdurulmayan ticari mekan sahipleri, ilgili mekanlarda müşteri sayısının kontrolü için 8 m2 başına 1 kişiden fazlasına izin vermeyecek bir organizasyon oluşturmak zorundalar.

Related Posts

Call Now Button