0

Birleşik Krallık Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonunu Noel Öncesi Devreye Alıyor

Uluslararası Nakliyeciler Derneğinden (UND) alınan habere göre; M20 otoyolu üzerindeki Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonu 12 Aralık Pazartesi gününden itibaren devreye alınacak.

Karşı akış sisteminin güvenli biçimde oluşturulmasını sağlamak için belirli saatlerde M20 otoyolu belirli yönlerde kapatılacak.

Buna göre;
– 7 Aralık Çarşamba 21.00 ile 8 Aralık Perşembe 06.00 aralığında, 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi,
– 8 Aralık Perşembe 21.00 ile 9 Aralık Cuma 06.00 aralığında, 9 ve 8 kavşakları arasındaki M20 Londra bağlantısı,
– 9 Aralık Cuma 21.00 ile 10 Aralık Cumartesi 06.00 aralığında, 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi
– 11 Aralık Pazar 21.00 ile 12 Aralık Pazartesi 06.00 aralığında, 9 ve 8 numaralı kavşaklar arasındaki M20 Londra bağlantısı ve 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi kapatılacak.

Gece boyunca kapalı olacak olan M20 otoyolunda işaretlenmiş yönlendirme rotaları yerleştirilecek. M20 otoyolu 12 Aralık Pazartesi günü saat 06.00’da yeniden açıldığında, Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonu uygulanmaya başlanacak. Yetkililer sürüş güvenliği için tüm işaret ve sinyallerin takip edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Bariyer yerleştirildikten sonra, Dover Limanı’na veya Eurotunnel’a giden tüm ağır vasıtaların, M20 kavşak 8’deki Brock Operasyonuna katılmak için işaretleri takip etmeleri gerekiyor.

Tabelalara uymayan ve Eurotunnel’a veya Dover Limanı’na giden başka bir rotayı kullanmaya çalışan AB’ye bağlı ağır vasıtalara 300 sterlin para cezası uygulanacak. Bununla birlikte kurallara uyulmayan araçlar polis veya icra görevlileri tarafından sıranın arkasına gönderileceğinden yakıt ve maddi olarak ekstra maliyetlerin ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Uygulama Brenley Köşesinde M2/A2’yi kullanarak M20’yi atlayarak geçmeye çalışanlar için geçerli olacak.

Kıyıya giden diğer tüm trafik – kıtaya giden yerel yük ve araba sürücüleri de dahil olmak üzere – işaretleri takip ederek M20 Londra bağlantılı taşıt yolunda değişen trafik akış yönüne girmek için karşıya geçmeleri gerekiyor.

Eurotunnel ve Dover Limanı’nı kullanmayı planlayanların seyahatlerini planlamaları ve yola çıkmadan önce seyahat operatörüne danışmaları; gecikmelere karşı hazırlıklı olarak yolculuk için daha fazla zaman ayırmaları, bol miktarda yakıt, sıcak tutan giysiler, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarda tedbirli hareket etmeleri tavsiye ediliyor.

Related Posts

Call Now Button