0

Bakan Yardımcısı Turagay’a Gümrük İşletme Topluluğu’ndan Ziyaret

Trakya Üniversitesi Gümrük İşletme Topluluğu yönetim kurulu üyeleri Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile akademiden çalışma hayatına geçişi, mesleki düzenlemeleri, atama konuları ve topluluğun çalışmaları hakkında görüştü. 

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gümrük İşletme Topluluğu yönetim kurulu Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile Gümrük İşletme Bölümü ve Gümrük İşletme Topluluk çalışmaları hakkında görüştü.

Bakan yardımcısı ile geçtiğimiz haftalarda yapılan görüşmede gündemin ana maddesi KPSS sınavı sonucunda atamalarda yaşanılan sorunlar oldu. 

Yönetim kurulu üyelerinin Ticaret Bakanlığı’na sundukları dosyanın içerisine, bölümlerinin geçtiğimiz yıla kadar ilk ve tek lisans eğitimi veren devlet üniversitesi konumunda olması ve ayrıca 4458 Sayılı Gümrük Kanunu’nun 227. Maddesinde Müşavir olma şartları arasında Gümrük İşletme bölüm isminin bile geçmediğini eklediler. 

Gümrük İşletme Topluluğu, bir süredir yaşanılan sorunlarda seslerini duyurabilmek için kamu ve özel sektör temsilcilikleri ile görüşmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz dönemlerde topluluk, Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Bülent Tüfenkçi, Gümrük Müşavirleri Dernekleri Başkanları, Dış Ticaret Bölge Müdürleri ile görüşmeler gerçekleştirmişlerdi. 

Gümrük TV

Related Posts

Call Now Button