0

ABD Çelik Endüstrisi, Biden’a Çelik Tarifelerinin Korunması Çağrısı Yaptı

ABD çelik endüstrisini ve ABD çelik sektöründeki işgücünü temsil eden önde gelen gruplardan yedisi Başkan Joe Biden’ı 2018 yılında ulusal güvenliği korumak amacıyla yürürlüğe konan çelik tarifelerinin korunmasını sağlamaya çağırdı.

Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü, Birleşik Çelik İşçileri Sendikası, Çelik Üreticileri Birliği, Boru ve Tank Dışalım Komitesi, Kuzey Amerika Özel Çelik Endüstrisi, Amerikan Çelik Yapı Enstitüsü ile Amerikan Üretim İttifakı, ABD Başkanı Joe Biden’a şunları yazdı: “Bugün çelik tarifelerini kaldırmak Amerikan çelik endüstrisinin varlığına zarar verecektir. Çelik tarifelerine karşı olanlar, fiyatların yükselmekte olduğu bugünkü ortam ve uzun teslimat süreleri gözönüne alındığında sunumun artabilmesi için tarifelerin kaldırılması gerektiğini savunuyorlar. Ne var ki bu görüşte olanlar Korona virüsü salgınının, üreticilerin müşteri istemi ile lojistik zorluklardaki hızlı ve öngörülemeyen değişikliklere yanıt vermek durumunda olmaları nedeniyle kereste, yarı iletken ürünler, yapı gereçleri, tarımsal ürünler ve temizlik ürünleri de içerisinde olmak üzere birçok sektördeki küresel edinim zincirlerinde eşi görülmemiş ancak geçici zorluklar yarattığı gerçeğini görmezden geliyor ki aynı durum çelik sektörü için de geçerli.”

Gruplar, yerli çelik sektörü sunumunun piyasa sinyallerine yanıt verdiğini kaydetti. Çelik üretimi geçen yıl yüzde 50’nin üzerinde artış gösterirken çelik fabrikalarındaki istihdam Eylül ayından bu yana yaklaşık 3000 kişi kadar yükseldi. Gruplar ayrıca, tarifelerin yürürlüğe girmesinden bu yana Amerikalı çelik üreticilerinin yeni ya da yenilenmiş tesislere 15,7 milyar ABD Dolarından fazla yatırım yapmayı planladığını belirtti.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat