0

2021’de Bulgaristan, Romanya ve Belarus Sürücü Vize Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) 2021 yılında Bulgaristan, Romanya ve Belarus sürücü vize başvurularının E-Devlet kapısı üzerinden yapılacağını duyurdu.

Duyuruda; Bulgaristan, Romanya ve Belarus’a yük ve yolcu taşımacılığı yapan kamyon ve otobüs sürücülerine uzun süreli müteaddit giriş ve transit vizelerinin verilmesinde kolaylık sağlanabilmesi için vize talebinde bulunan firmalardan alınan müracaat dosyalarının ve sürücülere ait bilgi ve belgelerin (firmaların yetki belgeleri ile sürücülerin geçerli SRC belgeleri) kontrolünün U-Net otomasyon sisteminden sağlandığı belirtildi. Uygun olan başvuruların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığına iletildiği ifade edildi.

Söz konusu iş ve işlemlerin gerek zaman kaybına gerekse kağıt ortamında yazışmalara neden olduğu dikkate alınarak, kamu kurumlarının verdiği hizmetlerin e-devlet sistemi üzerinden yürütülmesi çalışmaları kapsamında, Bulgaristan, Romanya ve Belarus sürücü vizesi ön başvuruları 27 Kasım 2020 tarihi itibariyle e-devlet kapısı üzerinden yapılmaya başlandı.

Söz konusu başvurularda karşılaşılabilecek olası sorunlarda gecissubesi@uab.gov.tr adresinden ya da 0312-203-19-97 numarasından iletişime geçilebilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve konuyla ilgili detaylı bilginin yer aldığı dokümana ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button