0

Yunanistan’a Yaz Sezonunda Yeni Uçuşlar

Üç yıl önce Yunan havaalanlarına uçmayı durduran Ryanair, taleplerin artması nedeniyle Yunan adalarına üç yeni hat ile tekrar ülkeye giriş yapacağını duyurdu.

İrlandalı havayolu şirketinin yanısıra, bu yaz salgın nedeniyle kaybedilen irtifanın bir kısmını geri kazanmanın bir yolu olarak diğer havayolu şirketlerinin de Yunanistan’a ilgisinin artacağı ifade edildi.

14 havaalanının işleticisi Fraport Yunanistan’ın Geliştirme Direktörü Giorgos Vilos’un yaptığı açıklamaya göre; Havaalanlarının yurtdışı destinasyonlarla direkt uçuşlar yoluyla bağlanması her zaman büyümenin önemli bir faktörü olmuştur ve mevcut gelişmeler bu hedefe yönelik.

Lokal havayolu şirketi Aegean, yedi yeni hub oluşturarak, İngiltere ve Yunanistan arasındaki yaz seferlerini iki katına çıkarmayı planlamakta.

Sky Express’te yaz dönemi için Yunanistan ile Brüksel gibi farklı destinasyonları birleştirmek üzere hizmetlerini arttırdı.

British Airways, Akdeniz’e Boing 787s ve 777s, Airbus SE A350s gibi daha büyük uçaklarla sefer yapmayı düşünmekte.

Air France-KLM Grubu ise Paris’ten sadece Atina’ya değil, Selanik, Mykonos, Santorini, Corfu, Rodos ve İraklio’ya da seferler yapacak.

Qatar Airways ise, Doha ile Mykonos arasında direkt uçuş gerçekleştirecek.

Related Posts

Call Now Button