0

TİM KOBİ İhracat Seferberliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ihracatçı sayısını ve ihracatı arttırmak için düzenlenen İhracat Seferberliği eğitim programı Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan DKİB Yön. Kur. Bşk. Yrd. Ahmet Hamdi Gürdoğan KOBİ’lerin ihracata başlama ve satım aşamalarında sunulan destekler konusunda sürekli bilgi alma ihtiyaçları bulunduğuna dikkat çekerek, seminerlerin bu noktada çok büyük yararı bulunduğunu bildirdi.

Program kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Eximbank, TOSYÖV, Kredi Garanti Fonu ve Coface’den alanında yetkin isimler firmalara nasıl ihracatçı olunacağı, ihracata ilişkin desteklerden nasıl yararlanılabileceği ve ihracatın finansmanına kadar birçok konuda katılımcıları bilgilendirdiler.

Gerek ihracata başlamak isteyen KOBİ ler gerekse hali hazırda ihracat yapmakta olup devlet desteklerinden yararlanmak isteyen ve ihracatın finansmanı konusunda bilgi ihtiyacı olan firmalar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan programın dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefine ulaşmak gayesiyle Trabzon’un ardından diğer illerde de düzenlenmeye devam edeceği bildirildi.

DKİB

Related Posts

Call Now Button