0

İzmir’de Milyonlarca Makaron ve Sigara Kağıdı Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İzmir’de gerçekleştirilen operasyonda 2 milyon 860 bin makaron (filtreli sigara kağıdı) ve 17 bobin sigara kağıdı ele geçirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce gerçekleştirilen saha araştırması ve istihbarat çalışması neticesinde İzmir’in Kemalpaşa semtinde bir adresin yasadışı sigara üreticileri tarafından depo olarak kullanıldığı tespit edildi.

Söz konusu adresle ilgili tüm bilgiler derlendi ve savcılıktan operasyon için izin alındı. Alınan arama izni ile birlikte harekete geçen Gümrük Muhafaza ekipleri şüpheli adreste detaylı arama yaptı. Arama sonucu sigara kaçakçılarının depo olarak kullandığı iş yerinde ve bu iş yeri tarafından kullanıldığı tespit edilen araçta toplam 2 milyon 860 bin makaron ele geçirildi.

Makaronların yanı sıra söz konusu adreste yasadışı sigara üretiminde kullanılan şeritler halinde sarılmış kilometrelerce uzunluğunda toplam 17 bobin sigara kağıdı da yakalandı.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu sunucu ele geçirilen milyonlarca makaron ve sigara kağıdının içerisinin tütünle doldurularak sigara üretilmesi ve bu sigaraların yasadışı yollardan piyasaya sürülmesi engellendi.

Operasyonda yakalanan ve kaçak sigara üretiminde kullanılan ürünlere el konulurken sorumlular hakkında yasal işlem başlatıldı.

Related Posts

Call Now Button