0

İtalya’da Karantinaya Alınan Bölgelerde Taşımacılık

9 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında Lombardia (tüm bölge) Piemonte (Alessandria, Asti, Novara, Vercelli, Verbano Cusio Ossola) Veneto (Venedik, Padua, Treviso) Emilia-Romagna (Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini) Marche (Pesaro Urbino) “kırmızı” bölge olarak tanımlandı.

İtalya Uluslararası Nakliyeciler Derneği Confetra ve İtalyan Bakanlıkları tarafından yapılan resmi duyurularda; Kuzey-Batı İtalya’da yer alan Ligurya Bölgesi’ndeki limanların tamamen çalışır durumda olduğu, Savona, Cenova ve La Spezia havaalanlarından karayolu taşımacılığının devam ettiği ifade edildi.

Confetra’nın başkanı, Guido Nicolini, nakliye veya üretimin engellenmeyeceğini açıkladı.

Getirilen kısıtlamalar, kanıtlanmış ticari nedenlerle seyahat etmeyi yasaklamıyor. Bu nedenle, karantinaya maruz kalmadıkları veya virüs için pozitif sonuç vermedikleri sürece, sınır ötesi işçiler işlerine ulaşmak ve evlerine dönmek için ilgili bölgelere girip çıkabilecekler. Bunun için taşınmanın ticari nedenini; ödeme makbuzu, şirket kimlik kartı veya seyahat ihtiyacını belgeleyen işverenin yazılı bir beyanı da dahil olmak üzere uygun araçlarla kanıtlamak gerekiyor. Sürücülerin ayrıca önlemlerin farkında olduklarını ve taşımaya ilişkin diğer hususları beyan ettikleri ekli dosyayı doldurmaları gerekiyor.

İtalyanca bildiri dosyasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Yüklerin etkilenen bölgelerdeki giriş/çıkış işlemlerine izin veriliyor. Taşımacılık firmalarının faaliyeti çalışma gereksinimi olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle, ulaşım araçlarını kullanan personel, malların teslimatı veya toplanması gereklilikleriyle sınırlı olmak üzere, ilgili bölgelere giriş çıkışlarına ve bölgeler içinde hareket etmesine izin veriliyor.

İngilizce dilindeki orijinal duyuruya ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button