0

Gümrük Müşavirliği ve Yardımcılığı Sınavı İçin Ek Ön Kayıt Başvuruları Alınacak

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü, “2021 Yılı Gümrük Müşavirliği Yazılı ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavları Ek Ön Kayıt Başvuruları Hakkında” bir yazı yayımladı.

Yazıda, 2021 yılında yapılması planlanan Gümrük müşavirliği yazılı ve Gümrük müşavir yardımcılığı sınavlarına mazeretleri nedeniyle ön kayıt yaptıramayan adaylar için 16.09.2021-21.09.2021 tarihleri arasında ek ön kayıt başvuruları alınacağı belirtildi.

Bu çerçevede; Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürlüğünün 27.05.2021 tarihli, 64241279 sayılı yazısında yer alan belgelerin yeniden gönderildiği ve söz konusu yazıda istenilen bilgilerin ek ön kayıt yaptıracak adaylar için de gönderilmesi gerektiği ifade edildi.

Bu itibarla; ek ön kayıt yaptıracak adaylara ilişkin bilgilerin 23.09.2021 tarihine kadar Ticaret Bakanlığına gönderilmesinin önem arz ettiği vurgulandı.
Bununla birlikte İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan yazıda; gümrük müşavir ve gümrük müşavir yardımcısı adaylarının varsa sınavlarda önlem alınmasını gerektirecek özür durumu ve özür grubuna ilişkin bilgilerin de gerekli rapor ile birlikte bildirilmesi gerektiği belirtildi.

İlgili başvuru formu için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button