0

Çin’de Çelik Hurda İhracatına Standartlar Geliyor

Çin Demir ve Çelik Endüstrisi Birliği, Çin’in demir ile çelik gereçlerin geri dönüştürülmesine ilişkin uygulamaya başlayacağını duyurdu.
Söz konusu standartlar, demir ve çelik gereçlerin geri dönüşümü konusunda tanımlama, sınıflandırma, teknik gereklilikler, denetim yöntemleri ve kabul edilme kurallarını belirliyor.

Ayrıca yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş çelik kaynaklarının ihracatını sağlamak için teknik destek standardı da uygulanacak. Çelik üretiminde demir cevheri yerine geri dönüştürülmüş çelik gereçlerin kullanılması ile kirletici salınımlarının büyük ölçüde azaltılması hedefleniyor.

Uygulanacak standartlar, çelik şirketlerine daha fazla hammadde seçeneği sunarken demir cevheri kullanımını sınırlandırıyor. Böylece demir cevherindeki fiyat artışı bir dereceye kadar dizginlediği için çelik endüstrisinin yeşil dönüşümünü ve sağlıklı gelişimini kolaylaştıracağı değerlendiriliyor.

Çelik endüstrisinin, daha çok geri dönüştürülmüş girdiden yararlanabileceği, ayrıca standartların uygulamaya konması sonrasında kaynakların daha iyi bir biçimde geri dönüştürülüp kullanabileceğine dikkat çekiliyor.

Related Posts

Call Now Button