0

Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a Lojistik İçin Çözüm Talebi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile Ankara’da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında Çavuşoğlu, ikili meseleleri, soydaşların sorunlarını, terörle mücadele, göç ve bölgesel konuları görüştüklerini, Yunan mevkidaşıyla diyaloğun sürdürülmesi konusunda mutabık kaldıklarını ve Yunanistan’dan daha samimi ve yapıcı bir tutum beklendiğini vurguladı.

UND’nin haberine göre, Çavuşoğlu basın toplantısında aynı zamanda; Türk tır sürücülerinin Yunanistan Schengen vize sorunlarına ve karayolu taşımacılığının önemine de değindi.

Konuşmasında Türk tır şoförlerinin son zamanlarda Yunanistan ile vize konusunda sorunlar yaşadığını aktaran Çavuşoğlu, “Bugün bu konudaki taleplerimizi, beklentilerimizi Nikos ve heyetine de aktarma imkânımız oldu. Özellikle gerek Yunanistan’la, gerekse Avrupa ülkeleriyle ticaretimizin kesintisiz bir şekilde pandemiye rağmen devam etmesi bakımından karayolu taşımacılığı önem arz ediyor.” diye konuştu.

Related Posts

Call Now Button